Icono Atención al cliente Atenció al client: 900 649 028
·
Pide tu estudio gratuito:
900 377 538

Els panells solars necessiten manteniment?

Els panells solars són una font d’energia renovable i ecològica que no sols ens aporten l’energia necessària per a la nostra llar, sinó que també ajuden a reduir la nostra petjada de carboni. Encara que els panells solars són molt duradors i fiables, necessiten manteniment per a assegurar el seu rendiment òptim i assegurar la seva durabilitat.

 

Si estàs buscant un pla de manteniment per a la teva instal·lació, has de tenir en compte aquests 2 aspectes per a poder triar el que més et convingui.

 

  • La prevenció inclou la neteja dels panells solars per a mantenir el seu rendiment òptim, el manteniment de les connexions elèctriques i el monitoratge del sistema per a detectar qualsevol problema. Aquestes tasques poden realitzar-se de manera manual, però hi ha diversos sistemes de monitoratge intel·ligents ara disponibles per a ajudar els propietaris a monitorar i mantenir el seu sistema.

 

  • Les reparacions, en casos excepcionals els panells solars també poden requerir-les, ja que per a garantir un funcionament òptim de la instal·lació pot ser necessari arreglar qualsevol mal o component defectuós. En alguns casos, els panells solars també poden necessitar ser reemplaçats si es danyen. En aquests casos, pot ser necessari contractar un professional.

 

Encara que els panells solars són una inversió a llarg termini, és important recordar a prolongar la vida útil dels panells solars i assegurar que continuïn produint energia de manera eficient necessiten manteniment. Per tant, si està considerant instal·lar panells solars, assegura’t de tenir un pla de manteniment per a mantenir-los en bon estat.

 

El manteniment de les teves plaques solars, en les millors mans

En Factorenergia volem que li treguis el màxim partit a les teves plaques solars i per aquest motiu t’oferim diferents tipus de manteniments per a les teves plaques fotovoltaiques, podràs triar entre ells el que millor s’adapti a les teves necessitats.

 

A més, si dels nostres plans de manteniment cap t’encaixa, el nostre equip t’ofereix el Manteniment a la teva mida, en la qual el nostre equip tècnic t’oferirà un pressupost amb totes les prestacions segons les seves necessitats i tipus d’instal·lació. Consulta en 900 377 538.

 

Instal·la plaques solars i redueix la teva factura elèctrica

El teu estudi de plaques solars en menys de 48 hores. Sense compromís.
Preparem el teu estudi gratis

Aconsegueix el teu estudi gratuït

Amb les nostres Plaques Solars + Bateria Virtual, redueix a 0€ el consum de la teva factura de llum.

Demana el teu estudi gratuït

No hi ha cap comentari

Deixa un comentari

El teu e-mail no serà publicat. Els camps obligatoris están marcats amb *